اشتراک ریس جمهور در مراسم جان باختن گان سقوط دو چرخ بال در هلمند

اشتراک ریس جمهور در مراسم جنازه جان باخته گان سقوط دو چرخ بال در هلمند

مسؤولان امنیتی از اشترکا ریس جمهور غنی، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی و شماری از مقام های حکومتی در مراسم جنازه جان باختن سقوط دو چرخ بال ارتش در ولایت هلمند خبر میدهند.

وزارت دفاع ملی امروزپنجشنبه(24 میزان) با نشر خبرنامه یی نگاشته است:« در مراسم تشییع جنازه هشت تن از پیلوتان و نیروهای قوای هوایی کشور محمد اشرف غنی رییس جمهور، امرالله صالح معاون اول، ریاست جمهوری، حمدالله محب مشاور شورای امینت ملی، شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی، سترجنرال محمد یاسین ضیا لوی درستیز قوای مسلح، جنرالان و افسران و خانواده های معظم شهدا اشتراک نمودند.»

 مراسم جنازه پیلوطان قوای هوایی کشور
مراسم جنازه پیلوطان قوای هوایی کشور

در این مراسم رییس جمهور با ابراز تسلیت به خانواده های شهدا با آنان اظهار غم شریکی نموده گفت: «خون مقدسی که برای عزت و سربلندی مردم افغانستان ریختاندند ثبت تاریخ زرین کشور می شود و قهرمانی های نیروهای دفاعی و امنیتی همیشه قوت قلب به ما و همه مردم افغانستان می بخشد. شهادت این نیروها حین انجام وظیفه بیانگر تعهد محکم شان به خدمت صادقانه به مردم شان بود و همیشه در سخت ترین شرایط بهترین و خطیرترین وظایف را انجام دادند در صعب العبور ترین دره ها و هوای نامناسب وظایف شان را اجرا کردند.»

در همین حال امرالله صالح معاون اول رییس جمهور ضمن احترام و ارادت و تسلیت به خانواده های شهدا گفت: «درد شما درد افغانستان است و عزت و شرف افغانستان بر دوش شانه های نیروهای دفاعی و امنیتی ست. اگر قهرمانان ما در هلمند شهید شدند، همسنگران دیگر شان در مناطق و لایت های دیگر نیز در راه دفاع از کشور و میهن شان جان های شیرین شان را از دست دادند.

جریان مراسم جان باخته گان قوای هوایی کشور در ولایت هلمند
جریان مراسم جان باخته گان قوای هوایی کشور در ولایت هلمند

این درحالیست که روز گذشته دو چرخ بال ارتش در مربوطات ولسوالی ناوه ولایت هلمند باهم برخورد کردن که در نتیجه این برخورد 15 تن جان باختند.