انتقاد تند رییس مجلس نماینده گان از نیروهای امنیتی و استخباراتی کشور

 

 

رییس مجلس نماینده گان کشور با انتقاد تن از عملکرد نیروهای امنیتی و استخباراتی کشور در پیوند به رها نشدن عبدالروف کودک 9 ساله بلخی که در حدود هفت ماه می شود از سرنوشت وی اطلاعاتی در دست نمی باشد.

 

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده گان امروز دو شنبه(17 جوزا) در نشست عمومی مجلس می گوید:« رهانشدن عبدالرووف نُه ساله از چنگ آدم‌ربایان که حدود هفت‌ونیم ماه پیش در ولایت بلخ ربوده شده، «لکه‌ی ننگ» و «شرم» بر جبین نیروهای امنیتی و کشفی است.»

 

آقای رحمانی با این انتقاد به کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان وظیفه داد تا در هماهنگی با نهادهای امنیتی و کشفی برای رهایی این کودک کار کند.

 

عبدالرووف حدود هفت‌ونیم ماه پیش در ناحیه‌ی چهارم شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ توسط افراد مسلح که گفته شده لباس نظامی به تن داشتند، از مسیر مکتب ربوده شد. خانواده‌ی او قبلا گفته بود که آدم‌ربایان در بدل رهایی عبدالرووف، از آنان مبلغ نزدیک به دو میلیون دالر درخواست کرده‌اند.

 

عبدالروف کودک ۹ ساله بلخی در قید آدم ربایان
عبدالروف کودک ۹ ساله بلخی در قید آدم ربایان

 

همچنان محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور در تاریخ 27 جدی سال گذشته به مقام‌های امنیتی بلخ هشدار داد در صورتی که عبدالرووف را آزاد نکنند، تمامی آنان را از وظایف‌شان برکنار می‌کند.

 

به‌دنبال آن، احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی کشور در تاریخ 2 حوت سال گذشته در یک نشست خبری گفت که 29 عملیات نیروهای امنیتی برای رهایی عبدالرووف از چنگ آدم‌ربایان در ولایت بلخ بی‌نتیجه بوده است.

 

به گفته‌ی او، نیروهای امنیتی تا آن هنگام همچنین برای رهایی او، 26 مکان را بازرسی و تلاشی کرده‌اند.

 

آقای سراج در آن زمان اختطاف عبدالرووف را «مغلق» و «پیچیده» خوانده و تأکید کرده بود که نهادهای امنیتی از تمامی امکانات خود برای رهایی او تاکنون استفاده کرده‌اند.

 

همچنین ریاست عمومی امنیت ملی در تاریخ 29 حوت سال گذشته اعلام کرد که گروه داعش در ربودن این کودک دست دارد. در خبرنامه‌ای که در آن زمان از سوی این نهاد به نشر رسید، آمده است که 55 عضو داعش در ارتباط به این قضیه بازداشت شده است.