بازداشت قاچاقبران مواد مخدر کابل و ننگرهار

بازداشت شش تن در پیوند به قاچاق مواد مخدر و پول جعلی در کابل و ننگرهار

مسؤولان امنیتی کشور از بازداشت شش تن در پیوند به قاچاق مواد مخدر نوع هیرویین و پول جعلی از میدان هوایی کابل و ولایت ننگرهار خبر میدهند.

وزارت امورداخله امروز شنبه(26 میزان) با نشر خبرنامه یی نگاشته است:« منسوبین پولیس مبارزه برضد مواد مخدر مؤظف در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی سه قاچاقبر را که قصد قاچاق مواد مخدر را با جاسازی در لایه‌های لباس به بیرون از کشور داشتند، شناسایی و بازداشت نمودند.»

خبرنامه می افزاید: بدنبال بازداشت این سه قاچاقبر یک همدست آنان نیز در پی عملیاتی که از سوی نیروهای خاص پولیس مبارزه بر ضد مواد مخدر راه اندازی گردیده بود، از یک منزل مسکونی در ساحه کارته نو مربوط ناحیه هشتم شهر کابل بازداشت گردید.

بازداشت چهار قاچاقبر مواد مخدر در هنگان قاچاق هیرویین در کابل

این وزارت می افزاید: از نزد افراد بازداشت شده مقدار 79 کیلوگرام هیرویین نیز کشف و ضبط گردیده است.

همچنان وزارت امور داخله در یک خبرنامه یی دیگر نگاشته است که منسوبان پولیس مبارزه با مواد مخدر، با اجرای یک عملیات کشفی، دو تن را در پیوند به قاچاق دو میلیون و یکصد هزار افغانی پول جعلی در ولایت ننگرهار بازداشت کرده‌اند.

در خبرنامه این وزارت آمده است که این دو تن این مقدارپول جعلی را در یک عراده موتر به گونه ماهرانه جابجا کرده و می‌خواستند به کابل قاچاق نمایند که پیش از قاچاق، در بندر”تورخم” شناسائی و بازداشت شدند.

بازداشت دو تن در هنگام قاچاق پول جعلی در ولایت ننگرهار
بازداشت دو تن در هنگام قاچاق پول جعلی در ولایت ننگرهار

گفته می شود که دوسیه‌های نسبتی افراد بازداشت شده، پس از تحقیقات ابتدائی به نهاد مربوطه سپرده شده‌اند.