ترور چهار واکسیناتور پولیو از سوی تفنگ داران ناشناس در ننگرهار

 

 

با افزایش نا امنی ها در کشور و قتل های هدفمندانه مقام های صحی در ننگرهار،می گوید که در نتیجه چهار حمله جداگانه از سوی تفنگ داران ناشناس در این ولایت چهار واکسیناتور مرد کشته و سه تن دیگر شان نبز زخمی شده اند.

مقام های صحی ولایت ننگرهار، امروز سه شنبه (25_3_1400) با نشر خبرنامه ی می گوید،در نتیجه حملات جداگانه تفنگ داران ناشناس در مربوطات ولسوالی های خوگیانی،سرخورد و ناحیه سوم شهر جلال آباد چهار واکسیناتور پولیو کشته و سه تن دیگر شان نیز زخمی شده اند، با کشته شدن افراد واکسیناتور کارزار تطبیق واکسین در این ولایت به تعلیق  در آمده اند.

این بار نخست نیست، که افراد ناشناس در این ولایت کارمندان واکسیناتور به  قتل می رساند، چند ماه پیش در نتیجه حمله مسلحانه در این ولایت سه تن از بانوان واکسیناتور کشته شد.

این در حالیست، کارزار تطبیق واکسین پولیو در این ولایت روز گذشته دوشنبه (24_3_1400) آغاز شد و قرار است تا 27 جوزا  پایان یابد،هدف راه اندازی کارزار تطبیق واکسین پولیو 9،9 میلیون کودک زیر پنج سال گفته شده است، اما وزارت صحت می گوید، که از 3،3 میلیون کودک که در ساحات نا امن و غیر قابل دسترس زندگی می کنند، از واکسین باز بماند.