تصرف ولسوالی شهرک ولایت غور از سوی طالبان

 

 

مسوولان محلی ولایت غور می گویند که ولسوالی شهرک این ولایت به دست گروه طالبان سقوط کرده است.

 

عبدالظاهر فیض زاده، والی غور با تایید این خبر به رسانه ها می گوید که نیروهای امنیتی ساعت پنج عصر روز گذشته یک‌شنبه، شانزدهم جوزا، از ساختمان ولسوالی شهرک عقب نشینی تاکتیکی کرده اند.

 

آقای فیض زاده علت عقب نشینی نیروهای امنیتی و تصرف ولسوالی به دست طالبان را جلوگیری از وارد شدن تلفات به افراد غیرنظامی عنوان کرد و افزود که در جریان درگیری نیروهای امنیتی با طالبان، به جنگ‌جویان این گروه تلفات وارد شده است.

 

همچنان روز گذشته گروه طالبان با نشر نوار تصویری در شبکه های اجتماعی ادعای تصرف ساختمان ولسوالی شهرک ولایت غور را کردند. اما مقام‌های محلی جزییاتی در مورد سقوط این ولسوالی ارایه نکردند.

 

این درحالیست که یک شب پیش گروه طالبان با استفاده از یک موترهاموی پر از مواد انفجاری یک پاسگاه نیروهای امنیتی را در ولسوالی شهرک غور انفجار دادند و سپس به تیر اندازی پرداختند که در نتیجه، نه پولیس جان باخته و شش پولیس دیگر ناپدید شده اند.

 

طی چند ماه اخیر، با شدت گرفتن نبردها میان طالبان و نیروهای امنیتی، طالبان تلاش کردند شماری از ولسوالی‌های ناامن ولایت غور را تصرف کنند. غور در غرب کشور از جمله ولایت‌هایی است که طالبان در شماری از بخش‌های آن حضور و نفوذ گسترده دارند.