تلفات سنگین نیروهای امنیتی  در بالا مرغاب ولایت بادغیس

مسئولان محلی ولایت بادغیس از قرار گرفتن نیروهای امنیتی در یک کمین گروه طالبان و جان باختن و زخمی شدن 16 تن از این نیروها خبر میدهند.

ضیاالدین اکازی،نماینده مردم بادغیس در مجلس نماینده گان امروز چهارشنبه (4 سرطان)بر رسانه ها گفته است :«در نتیجه کمین گروه طالبان عصر روز گذشته در فاصله‌ی دو کیلومتری مرکز ولسوالی بامرغاب این ولایت رخ داده است ودر این در گیری 10 نیروی امنیتی کشته و پتج تن دیگر شان زخمی شده است. »

آقای اکازی افزوده است که این نیروهای زمانی در کمین طالبان خورده‌اند که قصد داشتند بر جنگجویان این گروه در یک تونل حفرشده‌‌ شان حمله کنند این تونل در نزدیکی یک کندک ارتش در ولسوالی بالامرغاب حفر شده که طالبان با استفاده از آن تصمیم داشتند بر این کندک حمله کنند، و کشته ‌شدگان و زخمیان، شامل نیروهای ارتش، کماندوی ارتش و قطعات ویژه‌های پولیس اند.

در همین حال گروه طالبان با نشر اعلامیه ادعا کرده است که در این کمین جنگجویان شان ، 13 نیروی دولتی را کشته و 6 نیروی دیگر دولتی زخمی شده‌اند، وگفته است که یک جنگجوی این گروه در جریان درگیری‌ها در این حمله کشته و یک جنگجوی دیگر طالبان زخمی شده‌اند.