تیرباران پسر و پدر از سوی طالبان در ولایت فاریاب

تیرباران پدر و پسر توسط طالبان در فاریاب

نهاد های امنیتی در فاریاب از کشته شدن یک پدر و پسر از سوی گروه هراس افگن طالب در ولسوالی گرزیوان این ولایت خبر میدهند.

فرماندهی پولیس فاریاب (امروز چهارشنبه، بیست وسوم میزان) گفته است: این رویداد شب گذشته در قریه «افغان تپه»، از مربوطات ولسوالی گرزیوان رخ داده است.

به گفته مسوولان، جنگ‌جویان گروه طالبان وارد یک منزل مسکونی شده ‌اند و فردی به نام «رستم خان» و پسرش «محمدنسیم» را تیرباران کرده ‌اند.

فرماندهی پولیس فاریاب می‌گوید که این پدر و پسر به جرم این‌که چرا روز گذشته به نیروهای امنیتی آب آشامیدنی داده ‌اند، از سوی گروه طالبان کشته‌ شده ‌اند.

اما گروه طالبان این مورد را رد کرده و آن را کار نیروهای اربکی و پولیس محلی خوانده اند.

پیش از این، مقامات محلی در این ولایت گفته بودند که جنگ‌جویان طالبان جنگ‌ شان در فاریاب را شدت بخشیده‌اند و از هر راه ممکن علیه نیروهای امنیتی استفاده می‌کنند.

این در حالیست که نزدیک به یک ماه میشود که گفت و گو های صلح میان هیات جمهوری اسلامی افغانستان و سران گروه طالبان در دوحه قطر جریان دارد اما این گفت و گوها تا حال به نتیجه نرسیده است

از سوی دیگر درگیری نیروهای امنیتی با طالبان در حومه شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند برای سومین روز پی ‌در‌پی ادامه دارد، اما به گفته ساکنان محل شدت خشونت‌ها تا حدودی کم شده است. گزارش شده فعالیت اکثریت شبکه ‌های مخابراتی در این ولایت متوقف شده و برق هم از چند روز پیش قطع شده است. دست کم پنج هزار نفر هم آواره شده ‌اند.