کشته شدن 21تن به منظور بدست آوردن ویزه پاکستان در ننگرهار

جان باختن 21 متقاضی ویزه پاکستان در ننگرهار

مسؤولان محلی ولایت ننگرهار از کشته شدن 21 تن به منظور بدست آوردن ویزه پاکستان در استدیوم/ ورزشگاه فوتبال شهر جلال آباد از اثر ازدحام و هجوم بیش از حد مردم خبر میدهند.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار امروز چهارشنبه(30 میزان) به رسانه ها گفته است:«ازدحام مردم در استدیوم ورزشگاه فوتبال شهرجلال آباد بخاطر دریافت ویزه پاکستان در نزدیک قنسلگری سفارت پاکستان در شهر جلال آباد 12 تن از مراجعان زن کشته شده و 12 تن دیگر شان مشمول سه مرد زخمی شده است.»

مسئولان شفاخانه شهر جلال آباد نیز انتقال جسد دوازده زن از این رویداد را به این مرکز بهداشتی تایید کرده اند. به گفته این مسئولان دوازده زخمی نیز به شفاخانه آورده شدند که سه نفرشان مرد هستند.

قنسولگری پاکستان در شهر جلال آباد نیز این رویداد را تایید کرده و گفته که در نتیجه مدیریت نادرست و ازدحام مردم دوازده زن در این حادثه جان داده‌اند.

ویزای پاکستان تقریبا از تاریخ 16 مارچ سال جاری به دنبال شیوع ویروس کرونا به شهروندان افغانستان متوقف شده بود اما حدود 10 روز پیش توزیع آن دوباره آغاز شد.بسیاری از شهروندان افغانستان به خصوص از ولایات شرقی اکثرا برای مداوای بیماری‌های‌شان و یا برای کار و بار به پاکستان سفر می‌کنند.

سفارت پاکستان به تازگی اعلام کرد که برای به میان آوردن سهولت در توزیع ویزا، خدمات توزیع ویزا علاوه بر کابل، در قنسولگری‌های ننگرهار، قندهار، هرات و مزار شریف نیز آغاز خواهد شد.

ادعای وجود فساد در توزیع ویزای پاکستان سبب شد، امور ابتدایی و تنظیم توزیع ویزا به فعالان مدنی در شهر جلال آباد سپرده شود که این بخش از کارها در چند روز گذشته در استدیوم جلال آباد پیش برده می‌شد.