جلوگیری از حملات طالبان در ولایت کندز

جلوگیری از حملات تهاجمی طالبان  در نواهی شهر کندز

مسؤولان امنیتی کشور از جلوگیری حملات تهاجمی طالبان در مربوطات نواحی شهر کندز از سوی نیروهای امنیتی کشور خبر میدهند.

قول اردوی 217 پامیر امروز سه شنبه (22 میزان) با نشر خبرنامه یی نگاشته است:«گروه از طالبان مسلح در قریه جات شورابی، نواباد، ابراهیم خیل، و سمنگانی های شهر کندز پلان داشتند که حمله های تهاجمی خود را بالای پاسگاه های نیروهای ملی دفاعی و امنیتی سازماندهی واجرا نمایند.»

خبرنامه افزوده است: نیروهای امنیتی با آگاه شدن از این حمله های دشمن یک عملیات مشترک را غرض تصفیه وپاک سازی در ساحات متذکره درچوکات دفاع فعال تحت رهبری دگروال جان آغا (عسکرزاده) قوماندان لوای اول قول اردوی   217پامیر آغاز نمودند.

در خبرنامه این قول اردو آمده است که که درجریان درگیری هفت تن از گروه طالبان مسلح کشته و هشت تن دیگر شان زخمی گردیده‌اند .

همچنان گفته می شود در این عملیات به تعداد چندین میل سلاح مختلف النوع ومقدار مهمات از گروه طالبان بدست نیروهای امنیتی آمده است.

قول اردوی 217 پامیر در ادامه می افزاید: در جریان این عملیات ها به نیرو های امنیتی کدام آسیبی نرسیده است .

 

کشته شدن هفت طالب مسلح در نتیجه عملیات هوایی ارتش در فاریاب

مسؤولان امنیتی در شمال کشور از کشته شدن هفت نفر از طالبان مسلح در نتیجه یک عملیات هوایی در مربوطات ولایت فاریاب خبر میدهند.

Air attacks
Helicopters and security forces avoided from Taliban attacks in Kunduz.

دفتر مطبوعاتی قول اردوی 209 شاهین می‌گوید: این افراد بعد از ظهر دیروز دوشنبه (21 میزان) در ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب که برای حمله به نیروهای دولتی گردهم آمده بودند، هدف قرار گرفتند.

تا اکنون گروه طالبان در پیوند به این رویدا چیزی به رسانه ها نگفته اند.