حمله موتر بمب در ولایت های بلخ و غور تلفات بر جا گذاشته است

 

مقام های محلی در ولایت بلخ می گویند که حمله موتر بمب گذاری شده در ولسوالی بلخ این ولایت تلفات برجا گذشته است.

 

عادل‌شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ با تایید این خبر به رسانه ها می گوید که این انفجار حوالی ساعت 12:40 پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، شانزدهم جوزا) در نزدیکی ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بلخ صورت گرفته است.

 

حمله موتر بمب بر ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بلخ

 

آقای عادل می‌افزاید که در این رویداد یک موتر مملو از مواد انفجاری ساختمان فرماندهی پولیس را هدف قرار داده است. به گفتۀ او، در پی این رویداد بر نیروهای پولیس و باشنده‌گان این ولسوالی تلفات وارد شده است.

 

سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ اما جزییات بیشتری در این باره ارایه نمی‌کند. به گفتۀ او، در این حملۀ انفجاری تلفات و خسارات گسترده‌یی بر غیرنظامیان وارد شده است.

 

در همین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان می گوید که امروز پس از چاشت با استفاده از موتر پر از مواد منفجره فرماندهی پولیس ولسوالی بلخ ولایت بلخ را هدف قرار دادن که در این رویداد دها تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند.

 

همچنان سخنگوی این گروه می افزاید که در حمله این گروه افزون بر تلفات نیروهای امنیتی و خسارات هنگفت مالی نیز برجا گذشته اند.

 

حمله موتر بمب بر ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی بلخ

 

این درحالیست که در یک انفجار دیگر در ولسوالی شهرک ولایت غور در  پایگاه نیروهای ارتش به تعداد ده تن از نیروهای امنیتی جان باخته و چندین تن دیگر ناپدید شده اند.

 

برهان‌الدین پهلوی فرمانده پولیس ولسوالی شهرک ولایت غور به رسانه گفته است که جنگجوبان گروه طالبان موتر مملو از مواد انفجاری را در پایگاه نیروهای نظم عامه منفجر کردند.

 

آقای پهلوی افزوده است که 15 نیروی نظم عامه در پایگاه بودند که یکی جان سالم بدر برده، ده تن کشته شده و چهار تن دیگر شان ناپدید شده اند.

 

با وصف تلاش‌های صلح در دوحۀ قطر، جنگ میان نیروهای امنیتی کشور و گروه طالبان در شماری ولایت های کشور افزایش یافته است.