خسارات یک میلیون دالری در آتش سوزی ولایت هرات

مسوولان محلی در ولایت هرات از خسارات یک میلیون دالری در آتش سوزی از اثر انفجار یک ذخیره گاه گاز مایع در منطقه کمرکلاغ در شمال این ولایت خبر می دهند.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات امروز شنبه(21 حمل) به رسانه ها می گوید:«از اثر انفجار یک ذخیرگاه گاز مایع در منطقه کمرکلاغ در شمال ولایت هرات رخ داده است که در این آتش سوزی یک تن زخمی شده است که خسارات مالی این آتش سوزی به یک میلیون دالر می رسد.»
آقای فرهاد افزوده است که بررسی ها به منظور تثبیت میزان خسارات به جا مانده از آتش سوزی آغاز شده است که در بررسی های ابتدایی نشان میدهد که در این رویداد 10 تانگر گاز آتش گرفته برعلاوه خسارات مالی در این رویداد یک تن نیز زخمی شده است.
در همین حال ظاهر شاه توخی، رئیس اتحادیه ی واردکنندگان گاز مایع هرات می گوید که در نتیجه این رویداد یک تانکر نفت و یک تانکر گاز مایع حدود 15 تا 20 تانکر خالی گاز مایع و تاسیسات ذخیره ی گاز سوخته است که حدود یک میلیون دالر خسارت وارد شده است.
این در حالیست که در 25 ماه دلو سال 1399 گمرک اسلام قلعه آتش گرفت و در نتیجه ی آن میلیون ها دالر به مالکان موتر های باربری خسارات وارد شده بود.