روند امتحانات کانکور در ولایت کابل به تعویق افتاد

 

 

با افزایش روز افزون مبتلایان ویروس کرونا در کشور اکنون روند ثبت معلومات بایومتریک و امتحانات کانکور در ولایت کابل نیز به تعویق افتاده است.

 

اداره ملی امتحانات امروز یک شنبه (8 جوزا) با نشر خبرنامه یی نگاشته است که روند ثبت معلومات بایومتریک و امتحانات کانکور در ولایت کابل تا اطلاع بعدی به تعویق افتاده است.

 

تصمیم تعویق روند ثبت معلومات بیومتریک و آزمون کانکور در کابل پس از فیصله‌ی وزارت صحت عامه مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها، مکاتب و مراکز آموزشی گرفته شده است.

 

براساس فیصله‌ی وزارت صحت عامه، تمامی دانشگاه‌ها، مکاتب و کورس‌های آموزشی دولتی و خصوصی به‌خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا سر از امروز شنبه برای دو هفته تعطیل است.

 

وزارت معارف نیز خبر رخصتی مکاتب و مؤسسات آموزشی را تأیید کرده است، اما وزارت تحصیلات عالی تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

 

این درحالیست که قرار بود فردا 9 جوزا روند بایومتریک متقاضیان امتحانات کانکور در ولایت کابل آغاز شود. اما به دلیل افزایش روز افزون مبتلایان ویروس کرونا در کشور و رخصتی دو هفته ای تمامی نهاد های تحصیلی و مکاتب در کشور روند امتحانات کانکور در کشور نیز به تعویق افتاده است.

 

روز گذشته (جمعه، ۷ جوزا) رقم مبتلایان جدید ویروس کرونا در مقایسه به تمام دوره‌ی شیوع این ویروس در کشور بلند بوده است. در موج اول بیشترین رقم در یک روز ۹۱۵ بیمار بود، اما روز گذشته رقم مبتلایان جدید به ۹۷۷ نفر رسید.