عشق و کرونا: زوجی در چین بعد از مدت ها دوری یکدیگر را بوسیدند

بوسیدن خانم و یا عشق تان شاید یک امری ساده برای تان باشد، اما چی می شود هنگامی از عزیز ترین فرد زندگی تان دور باشید و حتا نتوانید که یک بوسه هم از او بگیرید. چین، کشوری با بیش از یکصد هزار و پنجصد میلیون نفوس و دومین کشور بزرگ دنیا امروز با یکی خطرناک ترین مریضی دست و پنجه نرم می کند با همه پیشرفترین تجهیزات طبی ناچار مانده است که ویروسی را بنام کرونا از بین ببرد.

کرونا ویروسی که در ماه اکتوبر سال 2019 میلادی، از شهر ووهان چین سرمنشاء گرفت و تبدیل به یکی از معضل های جهانی گردید. این ویروس جان بیش از صد ها تن را گرفت و هزاران تن دیگر را مبتلا کرد. اما یکی از غم انگیز ترین لحظات که اکنون در سایت های خبری و صفحات اجتماعی درز کرده است با دیدن آن اشک در چشمان حلقه می زند.

دو زوجی در چین بعد از مدت ها در شانگهای چین باهم رو به رو می شوند و  می خواهند که یکدیگر را ببوسند، چون این مریضی به حدی خطر ناک است که حتا نمیتوان در زیر یک سقف خانه نیز با اعضای خانواده ات زندگی کنی.

اما این دو زوج همه خطر ها را قبول کرده و یکدیگر را در نزدیکی قطار می بوسند. شاید این کار برای شان خیلی سخت باشد اما با شکستن تمام این مرز ها دیگر پشت آن نمیگردند که این ویروس به یکدیگر شان انتقال کند. مانند این دو زوج در آن کشور، هزاران تن دیگر نیز به این مشکل رو به رو هستند و فراق دوری را از خانواده های شان تجربه می کنند. پزشکان چینی پیش از این اعلام کرده بود که برای جلوگیری و پیش گیری از این ویروس و انتقال آن به دیگر افراد در این کشور، باید از نزدیک شدن یکی دیگر شان جلوگیری کنند.

اکنون این کشور بزرگ با همان بزرگی نفوس و قدرت اش ناچار مانده است و اگر کوچه به کوچه آنرا سر بزنی، گمان خواهی کرد که در این سرزمین پهناور شاید هیچ کسی زندگی نکند.

نویسنده: فردوس رسولی