مجلس نماینده گان: ادامه خشونت ها وقتل های هدفمند پالیسی باخت است

 

 

معاون اول مجلس نمایندگان می‌گوید که ادامه‌ خشونت ها و قتل‌های هدفمند و همچنین حمله بر غیرنظامیان در گوشه و کنار کشور، نگران‌کننده است.

 

جاوید جیحون، معاون اول مجلس نماینده گان امروز دوشنبه (10جوزا) که ریاست نشست عمومی مجلس نماینده گان را به عهده داشت گفته است:« همه روزه شماری از شهروندان کشور قربانی خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند وهمچنین حمله بر غیرنظامیان در گوشه و کنار کشور جای نگران کننده است

 

آقای جیحون افزوده است که تشدید خشونت و ادامه‌ جنگ یک پالیسی باخت است و هیچ پیروز ندارد به‌ گفته‌ی او، بازنده‌ی اصلی تشدید خشونت‌ها و ادامه‌ جنگ، مردم عادی افغانستان است، و به مخالفان مسلح و(گروه طالبان) گفته که تنها راه‌حل مشکل افغانستان، مشارکت سیاسی و اتحاد است.

 

این درحالیست که اخیرا موجی از خشونت‌ها و قتل‌های هدفمند در بخش‌های مختلف کشور افزایش یافته است. دو روز قبل، موتر حامل استادان دانشگاه البیرونی ولایت کاپیسا در انفجار ماین کنارجاده‌ای در ولایت پروان هدف قرار گرفت. روز گذشته یک استاد دارالمعلمین ولایت فراه ترور شد.

 

معاون اول مجلس نماینده گان همچنان افزود که وضعیت امنیتی در شماری از ولایات از جمله ارزگان، هلمند، قندهار، سرپل، لغمان، نورستان، بغلان، غزنی، جوزجان و بادغیس به وخامت گراییده است. و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به‌عنوان «فرزندان راستین» کشور روزانه به هزینه‌ خون و جان‌شان از تمامیت ارضی و داشته‌های مادی و معنوی کشور دفاع می‌کنند.

 

آقای جیحون میگوید که حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی وجیبه‌ ملی است او تأکید کرد که مجلس نمایندگان از مبارزات «ملی‌گرایانه» این نیروها استقبال و از آنان حمایت می‌کند.