ناتو

ناتو روز جمعه در مورد مأموریت آموزشی خود در افغانستان بحث خواهد کرد

به گفته ناتو اس جی ، روز جمعه ، وزرای ناتو در نشست آنلاین وزرای خود درباره ماموریت افغانستان و اوضاع گفتگو خواهند کرد. ینس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو ، طی یک کنفرانس آنلاین گفت: “روز جمعه ، ما بر روی مأموریت های آموزشی خود تمرکز خواهیم کرد. در افغانستان ، ناتو حدود 12000 سرباز در بزرگترین مأموریت اتحاد دارد. به عنوان بخشی از روند صلح ، ما حضور ما. هرگونه تعدیل بیشتر براساس شرایط باقی می ماند. طالبان باید به تعهدات خود عمل کنند ، خشونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و زمینه را برای آتش بس فراهم می کنند. آنها باید همه روابط خود را با القاعده و سایر گروه های تروریستی بین المللی قطع کنند. و آنها باید با حسن نیت مذاکره کنید. ”

روند آموزش نیروهای افغان از سوی نیروهای حمایت قاطع
روند آموزش نیروهای افغان از سوی نیروهای حمایت قاطع

وی همچنین اظهار داشت: “گفتگوها در دوحه بهترین فرصت را برای صلح در یک نسل فراهم می کند. آنها باید دستاوردهایی را که در طی دو دهه گذشته با چنین گرانی از جمله برای زنان و دختران بدست آورده است حفظ کنند. ناتو همچنان به افغانستان متعهد است امنیت طولانی مدت. و همین هفته ، متحدان و شرکای ناتو تعهد خود را برای ارائه پشتیبانی مالی از نیروهای افغان تا سال 2024 تمدید کردند. در عراق ، وضعیت امنیتی همچنان چالش برانگیز است. و ناتو در مبارزه با تروریسم بین المللی در کنار عراق است. بنابراین ما تصمیم بگیرند که مأموریت آموزشی ما را افزایش دهند و پشتیبانی ما را افزایش دهند ،

با هماهنگی کامل با دولت عراق و ائتلاف جهانی برای شکست داعش.

در این ماه ما بیستمین سالگرد برجسته بودن قطعنامه 1325 شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد زنان ، صلح و امنیت را جشن می گیریم. وزرا ارزیابی خواهند کرد که ناتو برای عملی کردن این طرح چه کاری انجام داده است. و چه کار دیگری باید انجام دهیم.