هشدار سرپرست وزارت صحت عامه از موج سوم ویروس کرونا در کشور

 

 

با افزایش تعداد مبتلایان ویروس کرونا در کشور سرپرست وزارت صحت عامه هشدار میدهد که افغانستان با موج سوم کرونا روبرو است و خطر پشت دروازه ها رسیده است.

 

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه کشور امروز سه شنبه(7 ثور) در یک نشست مشترک خبری با محمد قاسم حلیمی، وزیر ارشاد حج و اوقاف می گوید:« موج سوم شیوع ویروس کرونا در کشور به‌مراتب خطرناک‌تر از موج‌های دوم و اول شیوع این ویروس خواهد بود. که این خطر به مراتب بزرگتر از خطر موج اول و دوم شیوع ویروس کرونا است

 

آقای مجروح از مردم خواست تا در برابر موج سوم ویروس کرونا با سکتور صحی و دولت همکاری نمایند او افزود:« در موج سوم شیوع ویروس کرونا، افغانستان با یک «جنگ نابرابر» مواجه است و به تنهایی از عهده‌ی آن بر نمی‌آید.»

 

همچنان سرپرست وزارت صحت عامه تاکید کرد که مردم باید توصیه‌های صحی از جمله رعایت فاصله‌ی اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها را رعایت کنند.

 

درهمین حال محمد قاسم حلیمی، وزیر ارشاد حج و اوقاف از شهروندان کشور خواست که توصیه‌های صحی وزارت صحت عامه در مورد جلوگیری از مصاب‌شدن به ویروس کرونا را رعایت کنند. او همچنان در خطاب به عالمان دین گفت که برای آگاهی‌دهی از جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سکتور صحی را کمک کنند.

 

این درحالیست که موارد ابتلا به کرونا در هفته‌های اخیر در کشور افزایش یافته است. از زمان شیوع این ویروس در افغانستان تا اکنون، 59 هزار و 225 مورد مثبت آن شناسایی شده است. از مجموع مبتلایان این موارد، دوهزار و 598 نفر جان باخته و 52 هزار و 520 نفر نیز بهبود یافته‌اند.