وارد شدن تلفات سنگین به طالبان در ولایت غزنی

 

 

با افزایش نبرد ها میان نیروهای امنیتی کشور و گروه طالبان در بیشتر از بیست ولایت کشور اکنون مقام های امنیتی کشور از کشته و زخمی شدن بیش از 40 جنگجوی طالب در مربوطات ولسوالی قره باغ ولایت غزنی خبر میدهند.

 

واحد جمعه زاده، سخنگوی والی غزنی امروز دوشنبه (10جوزا) در گفت و گو با آژانس خبری پاسبانان میگوید:« حوالی ساعت 10:۰۰ شب گذشته از اثرعملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در روستای های نسوخیل و ابراهیم خیل ولسوالی قره باغ 25 جنگجوی طالب مشمول یک تن از فرماندهان این گروه بنام حنفی کشته و24تن دیگر شان زخم برداشته اند.»

 

آقای جمعه زاده افزوده است که در نتیجه این حملات نیروهای امنیتی 2 ضرب توپ82 دو میل سلاح نوع پیکا ،یک قبضه راکت انداز، دو میل سلاح نوع کلاشینکوف و یک میل سلاح چره یی بدست نیروهای مشترک عملیاتی افتاده و48 حلقه ماین مختلف النوع هراس افگنان طالب کشف و خنثی گردیده است.

 

همچنان سخنگوی والی غزنی در ادامه سخنان اش تاکید میکند که این عملیات تا پاکسازی کامل و عقب راندن طالبان از ولسوالی قره باغ و دوباره جابجایی بیجا شده گان جنگی در ولسوالی متذکره ادامه خواهد داشت .

 

تا اکنون گروه طالبان در پیوند به این رویداد چیزی به رسانه ها نگفته است.

 

این در حالیست که حملات گروه طالبان در چندین ماه اخیر در شماری ولسوالی های کشور رو به افزایش بوده است که در این حملات چندین ولسوالی نیز بدست این گروه سقوط کرده است. یک ماه قبل این گروه با راه اندازی حملات در مربوطات ولسوالی قره باغ با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به درگیری پرداختند که در نتیجه مقاومت نیروهای امنیتی کشور بیش از 30 تن از جنگجویان طالبان کشته و زخمی شدند و حملات شان به عقب زده شد.