رسیده گی به وضیعت سربازان در حالت محاصره در ولایت میدان وردک

وزارت دفاع: سربازان محاصره شده ارتش در جلریز نجات داده شدند

پس از آنکه نوار تصویری در صفحات اجتماعی دست به دست شد، و در آن نشان می دهد که شماری از سربازان ار تش در یکی از پاسگاه های امنیتی در  ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک تحت محاصره گروه طالبان و در حالت وخیم قرار داردند، در آن نوار نشان داده می شود که تعداد از سربازان در حالت زخمی قرار دارند و آنان از سر قومندان اعلا کشور خواهان کمک های فوری به وضیعت شان شدند. اکنون وزارت دفاع در پاسخ به این مورد از رسیده گی به وضیعت این سربازان در نتیجه یک عملیات نیروهای کوماندو شب گذشته در این ولایت خبر میدهند.

وزارت دفاع ملی امروز دوشنبه (28 میزان) با نشر خبرنامه یی نگاشته است:«در نتیجه عملیات شب گذشته نیروهای کماندو در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک سربازان محاصره شده را در کمپ (کوته عشرو) نجات داده شده است.»

خبرنامه می افزاید: «در این عملیات تمام ساحات اطراف پاسگاه سربازان ارتش از وجود طالبان پاکسازی شده و در حال حاضر وضعیت در ولسوالی جلریز به‌گونه‌ی کامل در کنترل نیروهای دفاعی و امنیتی کشور قرار دارد.»

این وزارت می افزاید: سربازان زخمی که در کمپ (کوته عشرو) محاصره شده بودند برای درمان به شفاخانه منتقل شده و سلاح مهمات و مواد غذایی کافی برای سربازان رسانده شده ودر جریان این عملیات به جنگجویان  گروه طالبان تلفات سنگین نیز وارد شده است.

رسیده گی به وضیعت سربازان در حالت محاصره در ولایت میدان وردک
رسیده گی به وضیعت سربازان در حالت محاصره در ولایت میدان وردک

این درحالیست که کمپ (کوته عشرو) چهارشنبه ‌شب هفته گذشته هدف حمله‌ موتربمب طالبان قرار گرفته که در نتیجه چهار سرباز ارتش زخمی شدند، که در تازه ترین مورد عبدالجبار، سرپرست این کمپ در یک ویدیو گفته بود در محاصره‌ طالبان قرار گرفته که نه آب و نان دارند و نه زخمیان را می‌توانند به شفاخانه منتقل کنند. موردی که با واکنش های شدید مردم مواجع گردید.