Clearing Dasht-e-Archi district of Kunduz province from terrorists

وزارت دفاع ملی: ولسوالی دشت‌ارچی قندوز از وجود طالبان پاکسازی شد

منابع امنیتی کشور از پاکسازی ولسوالی دشت ارچی قندز در نتیجه یک عملیات نیروهای امنیتی از وجود جنگجویان گروه طالبان خبر می دهند

وزارت دفاع ملی می‌گوید که مرکز و شمار زیادی از مناطق اطراف مرکز ولسوالی دشت‌ارچی ولایت قندز در نتیجه‌ی عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاکسازی شده است. فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ عقرب) گفته است که این عملیات شب گذشته راه‌اندازی شده است. به گفته‌ی امان، در نتیجه‌ی این عملیات به جنگ‌جویان گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده است.

او افزوده است که ۳۷ جنگ‌جوی طالب در حملات هوایی نیروهای افغان در اطراف مرکز ولسوالی دشت‌ارچی کشته و ۱۵ جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند. آقای امان تأکید کرده است که در حال حاضر عملیات ادامه دارد و نیروهای امنیتی و دفاعی در حال پیشروی هستند.

او علاوه کرده است که مناطقی که هنوز هم تحت کنترل طالبان باقی مانده‌اند، به‌زودی از وجود جنگ‌جویان این گروه پاکسازی خواهد شد.

این درحالی است که روز گذشته محمد یوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی قندوز در صحبت با رسانه ها گفته بود که ولسوالی دشت‌ارچی این ولایت به‌دست گروه طالبان سقوط است.

به دنبال آن، وزارت‌های دفاع و داخله سقوط مرکز ولسوالی دشت‌ارچی قندوز به‌دست طالبان را رد کردند.

وزارت دفاع ملی همچنان روز گذشته از اعزام نیروهای کماندو برای عقب‌زدن حمله‌ی طالبان خبر داده بود.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

ولسوالی دشت‌ارچی در ۱۴۰ کیلومتری شمال‌شرق شهر قندوز موقعیت دارد و یکی از ولسوالی‌های ناامن این ولایت به حساب می‌آید.