انفجار در ولایت کندهار

کشته و زخمی شدن شش تن در نتیجه انفجار در ولایت کندهار

مسؤولان امنیتی در ولایت کندهار از جان باختن یک سرباز پولیس و زخمی شدن  یک پولیس چهار غیر نظامی دیگر در نتیجه انفجار ماین در مربوطات این ولایت خبر میدهند.

جمال ناصر بارکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندهار می گوید: این رویداد حوالی ساعت 11:00 پیش از چاشت امروز (سه‌شنبه، 22 میزان) در ساحه‌ی تیری اده از مربوطات حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کندهار رخ داده است.

آقای بارکزی افزوده است: این ریداد یک سرباز پولیس کشته و یک پولیس و چهار غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

همچنان گفته می شود که این رویداد هنگامی رخ داد که نیروهای پولیس حین گشت‌زنی در ساحه تیری اده بودند.

تا اکنون مسئولیت این رویداد را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است.

این درحالیست که وزارت امور داخله امروز با نشر خبرنامه یی نگاشته است که منسوبین فرماندهی پولیس ولایت غزنی در پی عملیاتی دو ماین بشکه‌یی را که از سوی هراس افگنان به هدف آماج قرار دادن افراد ملکی در مربوطات ناحیه ششم مرکز این ولایت جاسازی گردیده بود، کشف و از انفجار آن جلوگیری نمودند.

خبرنامه افزوده است: یک حلقه ماین بشکه‌یی دیگر نیز در پی عملیات نیروهای پولیس ولایت بلخ از مربوطات ناحیه نهم شهر مزارشریف کشف و خنثی گردیده است.

همچنان در خبرنامه  این وزارت آمده است که یک عراده موتر “فلانکوچ” که مقدار مواد انفجاری و مهمات جنگی به‌شمول بم‌های دستی همراه با چندین فیر مرمی بم افگن در آن جاسازی گردیده بود از سوی منسوبین فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا کشف و ضبط گردیده است.