کشف یک تونل طالبان در ولایت بلخ

کشف و منهدم ساختن یک تونل زیر زمینی طالبان در بلخ

مسؤولان امنیتی در شمال از کشف و تخریب یک تونل زیر زمینی طالبان از سوی نیروهای امنیتی با همکاری مردم محل در مربوطات ولسوالی چمتال ولایت بلخ خبر میدهند.

قول اردوی 209 شاهین با نشر خبرنامه یی نگاشته است:« نیروهای کندک دوم لوای دوم پیاده در همکاری مشترک سایر نیروهای امنیتی و همکاری مردم یک تونل دشمن را در روستای ارزگانی ولسوالی چمتال کشف و از بین بردند.»

خبرنامه می افزاید: این تونل که در حدود 70 متر طول و بیشتر از یک‌ و نیم متر ارتفاع، به منظور حملات هراس افگنانه توسط طالبان ایجاد شده بود، بدست نیروهای دفاعی و امنیتی تخریب شده است.

در همین حال محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین می گوید: سر تونل به یک خانۀ رهایشی می‌رسد و انتهای آن به استقامت یک پایگاه‌ ارتش در روستای ارزگانی ادامه یافته است. آقای رضایی علاوه می‌کند که هیچ کسی در این پیوند بازداشت نشده است. به گفتۀ او، این تونل از سوی نیروهای ارتش به گونۀ کامل تخریب شده است.

کشف یک تونل طالبان در ولایت بلخ
کشف یک تونل طالبان در ولایت بلخ

همچنان این قول اردو می گوید: یک حلقه ماین تعبیه شده دشمن در مسیر ولسوالی کهنه چمتال کشف و انفجار داده شد.

تا اکنون گروه طالبان در پیوند به این رویداد چیزی به رسانه ها نگفته اند.

این در حالی است که طالبان در مواردی از طریق تونل‌ها خود را به موقعیت‌های مهم جنگی می‌رسانند. این گروه در سال 1398 خورشیدی با حفر یک تونل 800 متره در ولایت قندهار بالای یک پایگاه‌ ارتش در ولسوالی میوند این ولایت حمله کردند. همچنان جنگ‌جویان این گروه باری با استفاده از تونل وارد یک زندان شدند و صدها زندانی را فرار دادند.