مراسم تجلیل از روز جهانی پست در کابل

گرامی داشت از روز جهانی پست در کابل

از روز جهانی پست امروز (پنجشنبه، ۲۴ میزان) طی مراسمی با حضور رو‌ٔسا و مسوولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، رییس افغان پست، مسوولان اپرا و نمایندگان شرکت‌های پستی، رییس اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا)، استادان دانشگاه از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در تالار ادیتوریم دانشگاه کابل تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم صمد مصلح، عضو بورد اداره تنظیم خدمات پستی افغانستان(اپرا) در مورد فعالیت‌های اداره اپرا و اهمیت پُست صحبت نمود. وی با اشاره به جایگاه و وظایف اداره اپرا می گوید:« این اداره به حیث یک نهاد پالیسی ساز در زمینه خدمات پستی  و ناظر  بر فعالیت های بازار پست در پرتو قانون اساسی افغانستان فعالیت می نماید.»

در همین حال عمر منصور انصاری، رییس اداره تنظیم کننده خدمات مخابراتی افغانستان(اترا) گفت:« تحول خدمات پستی از سیستم کاغذی به انترنتی، سهولت‌های زیادی در عرصه سرعت و کیفیت خدمات پستی ایجاد نموده است.»

عمر منصور انصاری رییس اداره اترا
عمر منصور انصاری رییس اداره اترا

آقای انصاری می افزاید: خدمات پستی پشتوانه اساسی را برای تجارت آنلاین فراهم کرده است و میلیون‌‌ها انسان از این طریق باهم در ارتباط می باشند.

همچنان در این مراسم وحید ویس، رییس افغان پست ضمن عرض تبریک بمناسبت روزجهانی پست، در مورد تشکیل، خدمات، فعالیت¬های این اداره به تفصیل صحبت کرد و تحول دیجیتلی، تجارت الکترونیکی(E- Commerce)، جستجوی محلی (Local Search) خدمات موبایل منی (پرداخت هزینه های خدمات عامه) و خدمات دهلیز هوایی را از برنامه‌های مهم این سکتور در آینده یاد کرد. وی با ارایه معلومات در مورد پلانهای یاد شده، در مورد تطبیق و اجرایی شدن این برنامه ها ابراز خوشبینی و امیدواری کرد.

در این مراسم همچنین پیام مدیر عمومی اتحادیه جهانی پستی نیز به این مناسبت قرائت شد که در آن روز جهانی پست را به دولت و مردم افغانستان تبریک گفتند.