کشته شدن 17 هراس افگن طالب در ولایت بدخشان

مسؤولان محلی ولایت بدخشان از کشته شدن 17 هراس افگن طالب در نتیجه حملات این گروه بر شماری از پاسگاه های نیروهای در مربوطات ولسوالی جرم این ولایت خبر میدهند.

عبدالمناف نظری، مسوول مطبوعات لوای دوم قول اردو 217 پامیر در بدخشان امروز دوشنبه (24 سنبله) به رسانه های کشور گفته است که نا وقت های شب گذشته گروه طالبان از چندین جهت بر پاسگاه های نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی جرم این ولایت حمله کرده اند.

آقای نظری افزوده است که این حمله گروه طالبان یک حمله تهاجمی بوده است و گفت نیروهای امنیتی در چارچوب حالت دفاع فعال این پلان گروه هراس افگن را خنثی کردند و در این درگیری 17 تن از اعضای گروه طالبان کشته شده اند.

محمد عارف، ولسوال کشم ولایت بدخشان همچنان افزوده است که در این حمله سه سرباز ارتش در روستای سرتنگی ولسوالی کشم این ولایت جان باخته اند.

گروهان هراس افگن در مورد رویداد های ولایت بدخشان تا اکنون چیزی نگفته است.

این در حالیست که ولایت بدخشان با داشتن جفرافیای طبیعی زیبا یکی از ولایات ناامن کشور به حساب می رود که همواره گروهان هراس افگن در این ولایت فعالیت و حضور گسترده ی دارد.

کشف و ضبط انبار مهمات جنگی از شفاخانه ی در شهر جلال آباد

مسؤولان امنیتی ولایت ننگرهار از کشف و ضبط یک ذخیره گاه مهمات جنگی از یک شفاخانه در حال ساخت در مرکز این ولایت خبر میدهند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه یی نگاشته است:« امروز (دوشبنه، ۲۴ سنبله) انباری از مهمات جنگی از شفاخانه «فاطمه الزهرا» در شهر جلال‌آباد کشف شده‌است.»

خبرنامه افزوده است: این ذخیره‌گاه مهمات، حین بازسازی بانک خون این شفاخانه کشف شده‌ و به نظر می‌رسد که در زمان جنگ‌های داخلی در کشور، جابه‌جا شده‌است.

همچنان گفته می شود از این انبار ۴۱۳ میل سلاح و مرمی‌های مختلف‌النوع به دست آمده‌است.

خبرنگار: قدسیه اسحاق زی