کشته و زخمی شدن 20 تن در انفجار پاکستان

 

 

در نتیجه انفجار ماین جاسازی شده روز گذشته در جنوب غرب پاکستان در میان تظاهر کننده گان به حمایت از مردم فلسطین دست کم شش تن کشته شده و 13 تن دیگر زخم برداشته اند.

 

به نقل از خبرگزاری ویترز: جعفر خان، رئیس پولیس منطقه گفته است که این انفجار در شهر چمن ایالت بلوچستان که در سرحد با افغانستان موقعیت دارد، رخ داده است.

 

به گفته او، مولانا عبدالقادر لونی، رییس یکی از احزاب تند رو پاکستانی که متهم به حمایت از طالبان در افغانستان میباشد نیز در میان زخمیان این رویداد قرار دارد.

 

همچنان این مقام پاکستانی می گوید که بمب در یک عراده موتر سایکل جابجا گردید بود و زمانی که معترظان از صفوف برآمده و بطرف خانه های شان در حال حرکت بودند منفجر می شود.

 

این درحالیست کهایالت بلوچستان در سال‌های اخیر شاهد خشونت‌ها و تحرکات از سوی آزادی‌خواهان بلوچ‌ بوده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است با این حال در گذشته هراس افگنان وابسته به گروه‌های غیرقانونی و عناصر تروریستی تحریک طالبان مسئولیت بمب‌ گذاری‌ها و حملات مسلحانه در کویته و دیگر مناطق ایالت بلوچستان را برعهده گرفته ‌اند.

 

شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام‌آباد ، کراچی، لاهور و کویته امروز شاهد برگزاری تظاهرات گسترده علیه حملات رژیم نامشروع صهیونیستی به غزه و اعلام حمایت از مقاومت مردم فلسطین است.