کشته و زخمی شدن 94 جنگجوی طالب در سراسر کشور

 

 

دوام نبردهای خونین و مرگبار در افغانستان، مقام ها در وزارت دفاع ملی میگویند که در 24 ساعت گذشته دست کم 94 جنگجوی طالبان در نقاط گونه گون کشته و زخمی شده اند.

 

مقام های امنیتی افغانستان اعلام کرده اند که در این مدت دست کم 60 جنگجوی طالب کشته و 34 جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشته اند. گفته می شود که این جنگجویان، پس از درگیری های رو در رو با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در یازده ولایت به قتل رسیده اند.

 

وزارت دفاع ملی افغانستان ،امروز (سه شنبه، 11 جوزا) با نشر خبرنامه یی اعلام کرده اند: «در بیست چهار ساعت گذشته در درگیری ها و حمله های متقابل نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در یازده ولایت دست کم 60 جنگجوی طالب کشته و 34 تن دیگر شان نیز زخمی شده اند.»

 

وزارت دفاع همچنان در این خبرنامه نگاشته است: «در جریان عملیات، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مقدار زیاد سلاح و مهمات گروه هراس افگن طالب آسیب دیده است. گفتینست که جنگجویان این گروه در ولایت های غزنی، لغمان، پکتیا، قندهار، زابل، هرات، فاریاب، جوزجان، هلمند، کندز و بغلان این تلفات سنگین را متقبل شده اند

 

بر بنیاد گزارش ها، در خبرنامه ی یاد شده همچنان نگاشته شده که در جریان این عملیات دست کم 69 حلقه ماین مختلف النوع که توسط طالبان در نقاط کشور جهت هدف قرار دادن افراد ملکی و نظامی جا به جا شده بود کشف و خنثی گردیده است.

 

بر بنیاد گزارش ها، دو روز پیش نیز، وزارت دفاع ملی در خبرنامه یی دیگری، مدعی شد که دست کم 128 جنگجوی طالبان در نقاط گونه گون کشور کشته شده اند و 70 جنگجوی این گروه زخم برداشته است؛ طالبان تا هنوز در این مورد ابراز نظر نکرده اند. اما گروه طالبان متهم هستند که در روزهای پسین با افزایش حمله های شان تلاش کرده اند تا بیشترین آسیب را به غیر نظامیان وارد کنند، موردی که بارها از سوی گروه طالبان جنگ روانی پنداشته شده است.

 

پیش از این مقام های ارتش در هلمند اعلام کردند که در نبردهای پسین در این ولایت دست کم 750 جنگجوی طالبان به قتل رسیده اند که در میان این جنگجویان، اجساد نظامیان پاکستانی نیز دیده شده است. هرچند انتظار می رفت با آغاز گفت و گوهای میان افغانان در کشور، میزان خشونت ها کاهش یابد، اما گفته می شود که در تازه ترین مورد، طالبان به دستور استخبارات پاکستان تلاش دارند تا فشارهای نظامی را بر شهروندان افغانستان بیشتر کنند و این گروه خود را با گزینه ی نظامی به قدرت برساند.