افزایش آمار جان باخته گان و مبتلایان ویروس کرونا در هند

 

بر بنیاد گزارش های جهانی هند بیشترین آمار روزانه مبتلایان به ویروس کویدـ19 را برای دومین روز متوالی در روز های پیش رو ثبت کرده است. در یک شبانه روز گذشته رقم مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 352991 تن رسیده است.

وزارت صحت هند با نشر خبرنامه یی اعلام کرده است:« در 24 ساعت گذشته آمار جان باخته گان ویروس کرونا به 2226 تن رسیده است.» مقامات صحی این کشور هشدار میدهند که در قسمت های شمال و شمال غرب هند اکثر شفاخانه ها پر از بیماران کرونایی شده است و این شفاخانه ها با کمبود آکسیژن روبرو هستند.

درهمین حال جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا از کمک های کشور اش برای مبارزه با شیوع گسترده ویروس کرونا به کشور هند تاکیده کرده است. یکی از سخنگویان کاخ سفید می گوید که امریکا مواد لازم برای تولید واکسین کوید-۱۹، تجهیزات پزشکی و وسایل حفاظت کننده برای مقابله به شیوع گسترده ویروس کرونا کمک کرده است.همچنان کشور های بریتانیا، فرانسه و آلمان از جمله کشور های کمک کننده برای مبارزه با ویروس کرونا به هند هستند.

از سوی دیگر داکتر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی کشور با ابراز همدردی با کشور هند در صفحه تویترش نگاشته است:« هند در این زمان حساس با همه گیری Covid-19 است. ما مطمئن هستیم که هند با تلاش جمعی از کادر پزشکی، مردم و دولت خود با موفقیت از این بحران خارج خواهد شد.»

این درحالیست که با افزایش تعداد مبتلایان و کشته شده گان کرونایی در هند آتش سوزی بزرگی در یکی از شفاخانه های بیماران کرونایی چندی قبل صورت گرفت که در این رویداد ده تن از این بیماران کشته شدند.

همچنان به نقل از منابع خبری این کشور به روز چهار شنبه گذشته به دلیل اختلال در دستگاه های آکسیژن به تعداد 22 تن از بیماران کرونایی در غرب هند جان باخته اند.