کرونا در یک شبانه روز؛ جان 67 تن را گرفت و 973 تن را به خود آلوده ساخت!

 

 

 

در این شبانه روز های اخیر کرونا بیشترین قربانی را از شهروندان افغانستان می گیرد؛ وزارت صحت عامه کشور امروز پنج‌شنبه (17 سرطان) با پخش خبرنامه ای نگاشته است که، در یک شبانه روز گذشته سه هزار و 442 مورد مشکوک به ویروس کرونا در لابرتوارهای این وزارت آزمایش شده بود که از آن جمله 973 تن شان مثبت تشخیص شده است.

 

وزارت صحت همچنان نگاشته است که، در 24 ساعت گذشته 67 تن در نتیجه بیماری کوید19 در کشور جان باخته اند که این آمار شمار مجمومی جان باخته گان را به سه هزار و 527 تن افزایش داده است.

 

اعلامیه منتشر شده از سوی وزارت صحت همچنان می رساند که، با مصاب شدن 973 تن مورد جدید به ویروس کرونا شمار مجمومی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 89 هزار 861 نفر افزایش یافته‌اند.

 

وزارت صحت همچنان خاطر نشان ساخته است که، در 24 ساعت گذشته 350 تن از بیماری ساری و واگیر کرونا بهبود یافته است که شمار مجمومی صحت یاب شده گان به 58 هزار 622 تن رسیده است.

 

این در حالیست که، وزارت صحت عامه کشور چند ماه قبل با پخش اعلامیه ی هوشدار داده بود که موج سوم ویروس کرونا در کشور شروع شده است و دولت باید تمام ولایت های کشور را قرنطین کند تا شهرونان کشور از مصاب شده به بیماری کوید 19 در امان بماند اما دولت اعلامیه وزارت صحت را نادیده گرفت و کشور را به قرنطین دعوت نکرد و امروز آمار ها مبتلایان به ویروس کرونا هر روز افزایش می یابد و وزارت صحت سهل انگاری دولت را یگانه دلیل افزیش بیماران کرونا در کشور عنوان می کند.