ثبت 107 مورد جدید ویروس کرونا در بیست چهار ساعت گذشته

وزارت صحت عامه کشور از ثبت 107 مورد تازه از ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته در کشور خبر میدهد.

وزارت صحت عامه کشورامروز سه شنبه  (21 اسد) اعلام کرد که در یک شبانه روز گذشته 578 نمونه مشکوک ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است که از این میان 107 تن مورد تازه از این بیماری در کشور مثبت گفته شده است.

طبق معلومات این وزارت در بیست چهار ساعت گذشته 187 فرد مبتلا به این ویروس در کشور صحت یاب شدن که شمار مجموعی صحت یاب شدگان به 26 هزار و 415 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه کشوردر بیست چهار ساعت گذشته 16 بیمار کووید 19 در کشور جان باخته اند که شمار جان باخته گان ویروس کرونا در کشوربه یک هزار و344 تن می رسد.

لویه جرگه مشورتی صلح تاریخ هفده اسد سال 1399

این در حالیست که تعداد مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 37 هزار و 269 تن رسیده است.

پیش از این احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه ی کشور اعلام کرده بود که از میان 33 میلیون تن در افغانستان دست کم 10 میلیون به ویروس کرونا مبتلا اند.

به گفته وی، بر اساس نتایج این ارزیابی، میزان افراد مبتلا در شهرها ۳۷ درصد و در مناطق روستایی ۲۷ درصد ثبت شده است. همین‌طور به گفته وی بر اساس نتایج این ارزیابی، ۳۲ درصد زنان و ۲۹ درصد مردان به کرونا مبتلا شده‌اند.

دلیل بیشتر بودن شمار ابتلا به کرونا در نزد زنان، در تماس بودن آن‌ها با مردان و دیگر اعضای خانواده ذکر شده است.

17 عضو لویه جرگه به کرونا مبتلا شده اند

در مورد شیوع ویروس در میان کودکان و بزرگسالان نتایج این سروی نشان می‌دهد که کودکان در رده سنی ۵-۱۷ سال، ۲۵.۳ درصد و همچنین ۳۵.۲ درصد مجموع بزرگسالان این کشور مصاب به کرونا تشخیص داده شده است.

سرپرست وزارت صحت افزود که بررسی کلی نشان می‌دهد که حدود ۴۶درصد از کودکان در کابل بدون نشان دادن علائم بیماری را پشت سر گذاشته‌اند.

به گفته عثمانی، بررسی‌های اخیر وزارت صحت عامه از ولایت‌ها نشان می‌دهد که تعداد واقعات مثبت ویروس کرونا در روزهای پس از عید قربان، افزایش نیافته است.