76 مورد تازه کرونا

ثبت 76مورد مثبت ویروس کوید_19 دربیست چهار ساعت گذشته

مسؤولان در وزارت صحت از ثبت 76 مورد جدید مثبت ویروس کرونا در بیست چهار ساعت گذشته در کشور خبر میدهند.
وزارت صحت عامه کشور امروز چهارشنبه (22اسد) با نشرخبرنامه یی نگاشته است:«در طی بیست چهار ساعت گذشته از 418 نمونه مشکوک در لابراتوار های کشور 76 مورد آن مثبت ثبت شده و شمارمجموعی مصاب شده گان به ویرس کوید- 19 37هزار 345 فرد رسیده اند.»
درخبرنامه افزوده است که دریک روز گذشته 10 تن به اثر این مریضی جان باخته اند و شمار فوتی ها ناشی از این ویروس به یک هزارو 354 نفر رسیده است.
همچنان در یک شبانه روز گذشته 279 فردمبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به 26هزار 649 نفر رسیده است.

تست کرونا ها در لابراتوار ها

این در حالیست که کشور روسیه ادعا کرده است که آنان قادر به ساخت واکسین کرونا شده اند، روز گذشته (ولادمیر پوتین) رییس جمهور روسیه به رسانه ها گفته است که دانشمندان این کشور موفق شده اند واکسین را بسازند که برای ویروس کرونا نتیجه مثبت بدهد که برای اولین بار این واکسین بالای دختر (ولادمیر پوتین) رییس جمهور روسیه آزمایش شده است.
اما در تازه ترین گزارش ها آمده است که واکسین ساخته شده روس عوارض جانبی را به بار می آورد مدارک رسمی روسیه نشان میدهد که واکسین کرونای این کشور عوارض جانبی مانند تب، درد، و پندیدگی را به بار میاورد.
خبرگزاری روسی (فونتانکا) با استناد به از یکی از مدرک‌های رسمی روسی نوشته است که هیچ گونه مطالعه‌ی کلینیکی در مورد اثربخشی این واکسین انجام نشده است.
به گفته‌ی این خبرگزاری، این واکسین به ۳۸ داوطلب تطبیق شده است، اما معلوم نیست که آیا انتی بادی‌های کافی را در بدن تولید می‌کند یا خیر.
درحالیکه رییس جمهور روسیه پیش از این گفته بود که دخترش انتی‌ بادی‌ها را پس از تزریق این واکسین دریافت کرده است.
در میان این ۳۸ داوطلب، ۱۴۴ عوارض ناخواسته به ثبت رسیده است و ۳۱ تن آنان نیز عوارض جانبی مانند پندیدگی، درد، تب و خارش در جای تزریق واکسین نشان داده اند.