سرازیر شدن سیلاب ها در مرکز ولایت پروان 45 کشته و 80 زخمی برجای گذاشت

باران‌های شدید بامداد روز چهار شنبه (5سنبله) در شهر چهاریکار منجر به سرازیر شدن سیلاب ها گردید که این سیلاب ها صدها خانواده را در ماتم شانده و صدها خانه های دیگر را به مخروبه تبدیل کرده است.

صفی‌الله وارسته، رییس صحت عامه پروان می‌گوید: از اثر سرازیر شدن سیلاب ها در مر کز ولایت پروان به تعداد  45 تن جان باخته و 80 تن دیگر زخم برداشته است.

در همین حال وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان در پیوند به جاری شدن سیلاب ها در این ولایت گفته است: سیلاب در پی بارنده‌گی شدید حوالی ساعات 2:00 صبح چهار شنبه در مرکز پروان جاری شد و برای نزدیک به سه ساعت ادامه داشت.

بانو شهکار همچنان گفته است: میزان خساران و تلفات ناشی از سیلاب های جاری در مرکز پروان خیلی بلند است و ما تا اکنون 20 جسد و 40 زخمی را به شفاخانه ملکی پروان برده ایم.

سخنگوی والی پروان همچنان تاکید ورزیده است که سیلاب های ناشی از باران های شدید در مرکز پروان این شهر را خیلی خساره مند ساخته است.

وزارت دولت در امور رسیده گی به حوادث گزارش داده است که سیلاب های جاری در مرکز پروان دست کم 300 خانه را تخریب نموده است.

این در حالیست که چند ماه قبل سرازیر شدن سیلاب ها در ولایت پنجشیر خسارات زیادی را به دنبال داشته و باشنده های مناطق مختلف را در آن ولایت با مشکلات روبه رو کرده بود.

خبرنگار: شکیب ظهیر