وارد شدن تلفات سنگین به جنگجویان طالبان در غزنی

 

 

گسترش دامنه ی نا امنی ها، روزهای پُر کاری را برای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان شکل داده است. در تازه ترین مورد، مقام ها در غزنی از وارد شدن تلفات سنگین به گروه طالبان خبر داده تأکید می ورزند که ده ها جنگجوی این گروه در نبرد های رو در رو و جریان عملیات های هدفمند نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده اند.

 

در تازه ترین مورد، واحد جمعه زاده سخنگوی والی غزنی میگوید که از اثر عملیات هدفمند نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی های مقر، گیلان و اندر بیش از ۸۰ جنگجوی گروه طالبان و دیگر گروه های هراس افگن، مشمول جنگجویان خارجی کشته و زخمی شده اند .

 

جمعه زاده در گفت و گو با خبرنگار پاسبان در غزنی می گوید: “در مرحله ی نخست، نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی، عملیات هدفمندی را در ولسوالی گیلان غزنی راه اندازی کردند که در نتیجه 15 طالب مسلح کشته شده و دست کم 30 جنگجو دیگر زخم برداشتند.”

 

سخنگوی والی غزنی تأکید می ورزد که در عملیات دیگر در ولسوالی اندر، طالبان تلفات مرگباری را متحمل شدند. جمعه زاده می افزاید: “روز گذشته طالبان حمله های سنگینی را بر کمپ سینی واقع ولسوالی اندر راه اندازی کردند، اما این حمله ها از سوی نیروهای مستقر در این پایگاه عقب زده شد که در نتیجه دست کم 30 جنگجوی طالب کشته و زخمی شدند و متباقی جنگجویان این گروه از محل درگیری فرار کردند.”

 

به نقل از مقام های امنیتی غزنی، در عملیات دیگری که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در بخش های از ولسوالی مقر غزنی راه اندازی کرده بودند، دست کم 12 جنگجوی طالب کشته شده اند و شماری هم زخم برداشته اند. گفته می شود که در جریان این درگیری ها، مقدار تجهیزات و مهمات مخالفان مسلح نیز به دسترس نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قرار گرفته است.

 

افزون بر آن مقام های محلی تأکید می ورزند که در جریان این عملیات ها نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته اند مقدار زیادی از تجهیزات، مهمات و وسایط حمل و نقل گروه طالبان را ضبط کرده اند. گفتنیست که از اثر این درگیری ها به نظامیان کشور نیز تلفاتی وارد شده است. سخنگوی والی غزنی با پذیرفتن تلفات نیروهای امنیتی گفته است که در این درگیری ها دست کم 3 پولیس جان باخته اند. گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این ادعای نظامیان کشور ابراز نظر نکرده اند.