افزایش شمار مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا در هند

 

 

با شیوع گسترده ی موج سوم ویروس کرونا در هند، گزارش ها از این کشور می رساند که در 24 ساعت گذشته، وزارت صحت آن کشور بیشترین آمار مرگ‌ومیر کرونا را به ثبت رسانیده اند. گفته می شود که در یک شبانه روز گذشته دست کم 3700 تن از اثر مبتلا شدن به این بیماری جان باخته اند.

 

وزارت صحت هند در خبرنامه یی نگاشته است که در مدت یک شبانه روز گذشته، آنان 329 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور به ثبت رسانیده اند.

 

این گزارش ها در حالی ارایه می شود که دست کم روز گذشته این کشور با ثبت بیش از 400 هزار پرونده ی ابتلای افراد جدید به این ویروس خبر داده بودند، که این رقم بیشترین میزان مبتلایان روزانه به کووید- 19 پس از شیوع موج سوم کرونا در هند محسوب می شود.

 

شیوع گسترده کرونا در هند موجب فشار بیش از حد به سیستم درمانی این کشور شده و تمامی شفاخانه های این کشور با کمبود امکانات، تخت و وسایل اولیه رسیدگی به بیماران آلوده به کوید-19 رو به رو هستند.

 

آغاز برنامه ی گسترده واکسیناسیون در هند

با افزایش در شمار مبتلایان به بیماری کوید-19 هند برنامه واکسیناسیون گسترده‌ ای را همزمان با دور جدید بحران همه‌گیری ویروس کرونا دراین کشور آغاز کرده است.

 

رسانه های هندی گزارش کرده اند که از امروز 2/5/2021 تمامی افراد بالای 18 سال، واجد شرایط دریافت واکسین هستند. اما شماری از ایالت‌ها گفته‌اند که به دلیل کمبود واکسین قادر به تزریق آن نیستند.

 

گفته می شود که سیستم واکسیناسیون بیماری کوید-19 در هند در حال حاضر شرایط بحرانی را تجربه میکند و بخش پزشکی این کشور هم به شدت تحت تاثیر موج جدید همه گیری کووید-19 قرار گرفته است.

 

در این کشور تاکنون بیش از 150 میلیون دوز واکسین تزریق شده است. به گفته کارشناسان، بعید است که هند تا دو ماه دیگر بتواند به هدف از پیش تعیین شده مبنی بر واکسین کردن 250 میلیون نفر برسد، به وِیژه در مرحله ی که موارد ابتلا به این ویریوس شدت گرفته و از روز تا روز دیگر در حال افزایش است.