بازگشت بیش از 600 سرباز ویژه امریکا و مستقرشدن هواپیما های جنگی این کشور در افغانستان

بربنیاد گزارش رسانه های غربی وزارت دفاع امریکا قصد دارد 650 سرباز ویژه این کشور را به افغانستان بفرستد تا برای خروج مصون نظامیان امریکایی از افغانستان، کمک و حمایت کنند.

‏هم‌زمان با این اظهارات، گزارش‌هایی وجود دارد که ایالات متحده برای مصونیت خروج نیروهای خود از افغانستان، هواپیماهای بمب ‌افگن را در منطقه اعزام کرده است.

جان کربی؛ سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده امریکا (پنتاگون) تایید کرده که دو هواپیمای بمب‌افگن ‌B-52 برای تامین امنیت خروج سربازان امریکایی به منطقه فرستاده شده تا در صورت ایجاد تهدید از سوی طالبان، وارد عمل شوند.

مستقر شدت بمب افگن های امریکا در آسمان افغانستان

طبق اظهارات سخنگوی پنتاگون، شش جنگنده B-52 و یک بخش زمینی نیروهای ویژه امریکا برای حفظ امنیت روند خروج به منطقه اعزام خواهند شد.

جان کربی گفته است وزارت دفاع آمریکا با توجه به “اظهارات تند” طالبان، اقدامات احتیاطی را انجام داده است. به گفته او، همه احتمالات باید در نظر گرفته شود و این که طالبان ممکن است در برابر عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی مقاومت نشان دهند.

این در حالیست که اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان چند روز قبل اعلام کرد که نیروهای خارجی برای خروج از این کشور آماده می‌شوند و اقدام‌هایی را برای خروج آغاز کرده ‌اند.

قبل از این طالبان گفته بودند که اگر نیروهای خارجی تا اول ماه مه از افغانستان خارج نشوند، حملات خود را از سر خواهند گرفت، آقای میلر در پاسخ به این هشدار طالبان گفت که حمله طالبان بر نیروهای خارجی پس از اول مه، اشتباه این گروه خواهد بود و در مقابل پاسخ قدرتمند داده خواهد شد.