بیش از ۸۷ میلیون شهروند امریکا واکسین ضد ویروس کرونا گرفت

خبرنگار: شکیب ظهیر
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ در آمریکا امروز چهار شنبه (4 حمل ) اعلام کرده است که، بیش از ۸۷ میلیون و ۹۱۲ هزار دوز واکسن کرونا در در این کشور تزریق شده است که تاکنون بیش از ۱۱۶ میلیون و ۳۵۵ هزار دوز از واکسن کرونا در سراسر آمریکا توزیع شده است.
در همین حال رویترز، در رابطه به تزریق واکسین ضد کرونا در امریکا نگاشته است که آمار اعلام شده برای واکسن‌های مدرنا و فایزر بیوتیک تا بامداد روز شنبه در آمریکا است و هر شهروند امریکای تلاش دارد تا این واکسین را هر چه زوتر به دست آورده خود را واکسین ضد کرونا نماید تا از مبتلا شدن از بیماری کوید نزده در امان باقی بماند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ کوید نزده همچنان گفته است که در این هفته، بیش از۵۷ میلیون و ۳۵۸ هزار نفر اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و به بیش از ۲۹ میلیون و ۷۷۶ هزار آمریکایی دوز دوم واکسن تزریق شده است و این واکسین برای تمام شهروندان امریکا خواهد رسید و آنان واکسین ضد ویروس کرونا خواهند شد.
جو بایدن٬ رئیس جمهوری ایالات متحده در پیوند به این واکسین گفته بود که، تا سه ماه دیگر یعنی پایان ماه مه به اندازه کافی واکسن کرونا در دسترس همه آمریکایی‌های بزرگسال قرار خواهد داشت.
رئیس جمهوری ایالات متحده گفته همچنان گفته است: « ما در حالتی قرار درایم که ویروس کرونا در حال شکست است و از نابودی این ویروس واگیر چیزی کمتر باقی نماده است و من از تمام شهروندان امریکا خواهشمندم تا ویروس ضد کرونا را دریافت کنند. آقای بایدن چندی قبل گفته بود که امریکا قرارداد خرید ۲۰۰ میلیون دوز دیگر از واکسن کرونای مدرنا و فایزر را نیز امضا کرده است.
قابل یاد آوری است که آمریکا هم اکنون ۶۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری کرده است.