کشته و زخمی شدن نزدیک به 50 دانش آموز در کابل

 

 

در بیست و ششم رمضان، حوالی ساعت 4 پس از چاشت روز شنبه مورخ 18/2/1400 هراس افگنان بار دیگر شهروندان غرب کابل را به خاک و خون کشاندند. رویداد هنگامی اتفاق افتاد که موتر پُر از مواد انفجاری در برابر مکتب سید الشهدا در غرب کابل منفجر گردید. این رویداد هراس افگنانه هنگامی اتفاق افتاده است که دانش آموزان این مکتب در حال رخصتی بودند و به سمت خانه های شان حرکت کرده بودند. گفته می شود که تمامی قربانیان این رویداد هراس افگنانه دانش آموزان و کودکان هستند.

 

سخنگوی وزارت امور داخله با تأیید این رویداد میگوید که تلفات آن بیش از حد است. طارق آرین به خبرنگاران گفته است: « یک انفجار در ساحه مکتب سیدالشهداء شهرک اتفاق حوزه سیزدهم امنیتی کابل حوالی ساعت 4:27 به وقوع پیوسته است. این رویداد ناشی از رویداد هراس افگنانه موتر پُر از مواد انفجاری رخ داده است، در حال حاضر ساحه از سوی پولیس انسداد است تا اکنون 35 زخمی به شفاخانه ی محمد علی جناح در غرب کابل منتقل شده است.» اما منابع می گویند که در این رویداد خونین تا اکنون 12 تن جان باخته اند و 35 تن دیگر نیز زخمی هستند.

 

اما وزارت صحت عامه به رسانه ها گفته است که تا هنوز از اثر این رویداد هراس افگنانه 22 زخمی به شفاخانه های محلی رسیده است. مقام های وزارت صحت گفته اند: «تا اکنون 22 زخمی که همه ی شان کودکان هستند به شفاخانه های نزدیک ساحه ی رویداد انتقال یافته اند، گفته می شود که وضعیت برخی از قربانیان این رویداد وخیم است.» باورها بر این است که احتمال دارد آمار قربانیان این رویداد افزایش یابد.

 

تا هنوز مسؤولیت این رویداد خونین را هیچ گروهی به دوش نگرفته است؛ اما مقام های امنیتی کشور تأکید می کنند که این رویداد وحشیانه کار هراس افگنانه طالب است تا در روند گفت و گوهای صلح امتیاز گیری بیشتری را از جمهوری اسلامی افغانستان داشته باشند.