ثبت 1118 مورد جدید ویروس کرونا و مرگ 27 بیمار در 24 ساعت گذشته

 

 

با شیوع موج سوم کرونا ویروس در کشور وزارت صحت عامه ی افغانستان، از ثبت 1118 مورد جدید ویروس کرونا و مرگ 27 بیمار کرونایی در بیست و چهار ساعت گذشته خبر می دهند.

 

وزارت صحت عامه ی افغانستان، امروز چهارشنبه (12 جوزا) با نشر خبرنامه یی می گوید که با گشترش موج سوم ویروس کرونا در کشور، این نهاد در بیست و چهار ساعت گذشته، چهار هزار و 63 نمونه ی مشکوک ویروس کرونا را در لابراتوارهای این وزارت به ثبت رسانیده است که از این میان 1118 مورد آن مثبت تشخیص گردید که با ثبت این ارقام شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 75 هزار و 144 تن افزایش یافته است.

 

بر بنیاد آمارهای روزانه ی وزارت صحت عامه ی افغانستان، در بیست و چهار ساعت گذشته در کشور 27 تن از بیماران مبتلا به ویروس کووید 19 جان باخته که از شیوع موج اول کرونا ویروس تا اکنون سه هزار و 34 تن از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور وفات نموده اند.

 

وزارت صحت عامه ی افغانستان، می افزاید که در بیست و چهار ساعت گذشته، دست کم 222 فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور صحت یاب شده اند، که با ثبت این ارقام شمار مجموعی صحت یاب شدگان ویروس کرونا ، به 57 هزارو 630 تن رسیده است.

 

همچنان این وزارت می افزاید که با افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور نگرانی از کمبود بستر برای بیماران کرونا نیز افزایش یافته است، ارقام مرگ میر ناشی از ویروس کرونا در دو شبانه و روز گذشته در کشور بی پیشینه گفته شده است.

 

این در حالیست، سرپرست وزارت صحت عامه ی افغانستان، از افزایش مبتلایان ویروس کرونا در کشور، ابراز نگرانی کرده و میگوید که کمبود آکسیجن در کشور یک مشکل جدی است، که اگر شهروندان با ما همکاری نکنند، به زودی شاهد یک بحران خواهیم بود. او از مردم خواسته است که برای دو هفته در خانه های شان بمانند و نکات صحی را نیز رعایت کنند.