ثبت 34 واقعه جدید کرونا در افغانستان

در ماه های پسین، با وجود هشدارهای حکومت افغانستان، شهروندان این کشور در راستای مبارزه با بیماری کوید-19 سهل انگاری بیش از حد انجام داده اند، موردی که افزون بر مراعت نکردن فاصله های اجتماعی، شهروندان به گونه ی بی باکانه در شهر و بازار این کشور مصروف گشت و گذار هستند. در تازه ترین مورد وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴ نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
در خبرنامه یی که روز چهارشنبه (۴ حمل)، از سوی وزارت صحت منتشر شده، آمده است که این تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، در ولایت‌های کابل، هرات، کندهار، ننگرهار، تخار، پکتیا، کندز، بدخشان، پنجشیر و نورستان شناسایی شده‌اند. وزارت صحت، گفته است که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۵۶۲۲۶ نفر رسیده است.
این وزارت، افزوده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۱ نفر جان باخته‌ و شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا به ۲۴۶۷ نفر رسیده است.بر بنیاد خبرنامه ی منتشر شده ی وزارت صحت عامه ی افغانستان، در یک شبانه‌روز گذشته، ۴۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان به ۴۹۸۰۲ نفر رسیده است. وزارت صحت، از مردم افغانستان خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، دستورات صحی را رعایت کنند. این در حالیست که شهروندان بر رفع تهدید های شیوع موج دوم کرونا بی باور شده اند و بیشتر آنان برنامه های تدابیری از بهر مبارزه با این بیماری را پیش پا افتاده می گیرند.