تلفات سنگین طالبان در 24 ساعت گذشته

 

 

بر بنیاد آمارهای رسمی وزارت دفاع ملی در حال حاضر نبرد با گروه طالبان در بیشتر از 20 ولایت کشور ادامه دارد. وزارت دفاع ملی در خبرنامه یی نگاشته است که طالبان در این ولایت ها بیشتر حمله های تهاجمی شان را گسترده تر ساخته اند.

 

مقام های امنیتی کشور میگویند که در 24 ساعت گذشته این گروه پس از راه اندازی حمله های سنگین بر پاسگاه های ارتش و پولیس گواه تلفات سنگین بوده اند و در بیشتر مناطق نا گزیر به عقب نشینی شده اند.

 

وزارت دفاع ملی، امروز یک شنبه (2 جوزا) با نشر خبرنامه یی نگاشته است: « در یک شبانه روز گذشته از اثر درگیری ها و حمله های متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی کشور 90 تن از جنگجویان طالب کشته شدند.»

 

در خبرنامه ی این وزارت همچنان افزوده شده است که در این مدت عملیات های زمینی و هوایی نیروهای ارتش سبب شده تا 45 تن از اعضای طالبان زخمی و مقدار زیادی از سلاح و مهمات شان نیز تخریب گردیده است.

 

همچنان وزارت دفاع ملی بیان داشته که جنگجویان طالبان در ولایت های میدان وردگ، لوگر، زابل، هرات، فراه، فاریاب، جوزجان، هلمند، بغلان، تخار و کابل حمله های شان را بر پاسگاه های امنیتی راه اندازی کردند که در نتیجه شماری از جنگجویان این گروه کشته و زخمی شدند.

 

درهمین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه تویتر اش نگاشته که جنگجویان این گروه شب گذشته دو پاسگاه نیروهای امنیتی را در مربوطات شهر مهترلام ولایت لغمان به تصرف خود در آورده اند. و چندین تن از نیروهای دولتی را نیز بازداشت کرده اند.

 

این درحالیست که با افزایش نبردها میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در شماری از ولایت های کشور به ویژه ولایت لغمان، حکومت مرکزی شب گذشته جنرال محمد یاسین ضیا، سر پرست وزارت دفاع ملی برای بررسی اوضاع امنیتی به ولایت لغمان فرستاده است.

 

وزارت دفاع ملی می گوید که آقای ضیا در جریان این سفر با مقام های امنیتی و فرماندهان این ولایت در پیوند به وضعیت امنیتی لغمان بحث و گفتگو کرده است که انتظار می رود بزودی عملیات بزرگ برای پاکسازی مناطق زیر اداره طالبان از وجود جنگجویان این گرو در این ولایت ارتش راه اندازی گردد.