قهرمان رقابت های سنوکر جام رمضانی مشخص شد

 

 

سنوکر، یکی از بازی های مشهور و پر طرفدار در افغانستان به شمار می رود، کابل همه ساله در ماه مبارک رمضان گواه برگرازی یک رشته رقابت های سنوکر زیر نام جام رمضانی می باشد. سر انجام امسال نیز، برای چندین بار پیهم، صالح محمد محمدی قهرمان رقابت های سنوکر جام رمضانی کابل شد و جام پیروزی این رقابت ها را به نام خوش رقم زد.

 

این رقابت ها از چهار روز به این سو در یکی از باشگاه های کابل آغاز شده بود و در بیستم رمضان با پیروزی آقای محمدی به فرجامش رسید. گفته می شود که این رقابت ها از سوی فدراسیون سنوکر راه اندازی شده بود.

 

گزارش ها همچنان می رساند که این رقابت ها ۵۶ ورزشکار در گروههای مختلف با حضور ورزشکاران تیم ملی از باشگاه های کابل ، ولسوالی بگرامی و یک ورزشکار از ولایت ننگرهار برگزار شده بود و این رقابت ها چهار روز ادامه یافت.

 

که در نتیجه صالح محمد محمدی توانست در بازی نهایی این رقابت ها حریف سرسختش، رییس خان سنزی را شکست دهد و به مقام قهرمانی جام رمضانی کابل دست یابد، با این شکست رییس خان سنزی نایب قهرمان این دور رقابت ها گردید. از سوی هم نادر روحانی و مرید سنزی به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند و برای شان حکم قهرمانی و پول نقد از سوی محبوب شاه دارابی و مهمانان اهدا گردید.

 

قهرمانی رقابت های سنوکر در کشور

 

در مراسم پایانی این رقابت ها محبوب شاه دارابی رییس فدراسیون سنوکر و بلیارد افغانستان با تشویق و تحسین بازیکنان، فعالیت و نحوه ی بازی های تمامی اشتراک کننده ها را نظارت کرد. آقای دارابی برگزاری این گونه رقابت ها را در رشد و پیشرفت ورزش سنوکر و بیلیارد مهم پنداشته و تأکید میکند که با شناسایی چهره های برتر، این فدراسیون تلاش خواهد کرد تا بهترین ها را به نیابت از افغانستان به مسابقات جهانی بفرستد.

 

بازی سنوکر در سالهای پسین طرفداران زیادی در بزرگشهرهای کشور پیدار کرده است، این بازی نه تنها که به گونه ی حضوری در میان جوانان کشور محبوبیت پیدا کرده است، بلکه بازی های آنلاین آن نیز طرفداران زیادی به خود ساخته است.