واکنش تند طالبان در پیوند به تعویق افتادن خروج نیروهای امریکایی از افغانستان

گروه طالبان در پیوند به تعویق افتادن خروج نظامیان امریکایی از افغانستان اعلام کرده اند که تا زمانی تمام نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند، این گروه در هیچ نشست صلح در باره این کشور شرکت نخواهد کرد.
محمدنعیم، وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز چهارشنبه(25 حمل) در تویتر اش نگاشته است:« تا زمانی که تمام نیروهای خارجی از کشور بیرون نشوند این گروه در هیچ نشستی که در مورد افغانستان در آن تصمیم گیری میشود شرکت نخواهد کرد
این تصمیم گروه طالبان پس از آن گرفته شده است که آمریکا اعلام کرد نیروهای این کشور تا ماه سپتامبر در افغانستان حضور خواهند داشت و این تصمیم آمریکا خشم طالبان را برانگیخته است.
گروه طالبان پیش از این نیز هشدار داده بودند که اگر نیروهای خارجی در ماه می این کشور را ترک نکنند، آنها در حمله به نظامیان خارجی تجدید نظر خواهند کرد و مسئولیت آن را نیز برعهده آمریکا دانسته بودند.
نشست استانبول ترکیه برای صلح افغانستان قرار بود در 16 اپریل تحت ریاست ترکیه، سازمان ملل متحد و قطر برگزار شود و گزارش‌ها حاکی از آن بود که در این نشست نوع نظام آینده، تقسیم قدرت و ایجاد دولت مشارکتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت که پیش از این طالبان گفته بود که آمادگی ندارند در نشست 16 اپریل در ترکیه حضور یابند اما اکنون آن را بطور کامل رد کرده اند.
همچنان گفته می شود با این تصمیم گروه طالبان نشست ترکیه که برای افغانستان با تلاش های زیاد ایالات متحده امریکا راه اندازی شده بود بطور کامل شکست خورده است.