بازداشت سه شبکه آدم ربا در ولایت هرات

بازداشت سه شبکه خطرناک آدم ربایان و دزدان مسلح در هرات

مقام ها در ولایت هرات از بازداشت سه گروه آدم ربایان و دزدان مسلح در نتیجه سه عملیات نیروهای امنیت ملی این ولایت خبر می دهد.

دفتر مطبوعاتی مقام ولایت هرات امروز پنج شنبه(1 عقرب) با نشر خبرنامه یی نگاشته است:« سه شبکه خطرناک مجرمان جرایم سازمان یافته در سه عملیات کارمندان ریاست امنیت ملی ولایت هرات شناسایی و از بین برده شده اند.»

بازداشت سه شبکه آدم ربا در ولایت هرات
بازداشت سه شبکه آدم ربا در ولایت هرات

خبرنامه می افزاید: اعضای این شبکه های جرمی که در سطح شهر هرات و برخی ولسوالی ها فعالیت داشتند، مرتکب چندین فقره اختطاف توام با قتل، سرقت های مسلحانه و سایر جرایم سازمان یافته شده بودند.

عبدالوحید زاهد قتالی،  والی ولایت هرات در یک نشت خبر می گوید:« هفده تن شامل دو زن که عضویت این شبکه ها را داشتند، بازداشت شده اند. این افراد متهم به قتل سه تن به شمول قتل دو خانم اند، در بین این افراد،  هفت تن کسانی اند که در اختطاف صنعت کاران و تجار ملی دست داشته اند.»

بازداشت سه شبکه آدم ربا در ولایت هرات
بازداشت سه شبکه آدم ربا در ولایت هرات

اقای قتالی در ادامه افزوده است که افراد بازداشت شده از عملکرد خود ابراز ندامت و پشیمانی نمودند.

در همین حال افراد که از اثر فعالیت های غیر قانونی این افراد متضرر شده اند، خواهان برخورد جدی ارگان های عدلی و قضایی با متهمان شدند.

این درحالیست که  باشندگان هرات از افزایش دزدی و اختطاف ها ابراز نگرانی کرده اند؛ در بیشتر از یک ماه پسین دو تن از صرافان هرات اختتطاف گردیده بود که پس از یک مدتی از چنگ آدم ربایان آزاد گردید و با این حال مسوولان محلی هرات گفته اند که در جریان دو ماه گذشته شصت تن از عوامل جرم و جنایت نیز توسط سربازان گمنام امنیت ملی هرات بازداشت شده اند.