وارد شدن تلفات سنگین به طالبان در غزنی

 

 

همزمان با افزایش خشونت های گروه طالبان و همچنان تمکین نکردن این گروه برای رفتن به میز گفت و گوهای صلح، وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که این گروه شورشی در 24 ساعت گذشته دست کم 25 ولایت کشور را آماج حمله های نظامی قرار داده اند.

 

در تازه ترین مورد، پس از سقوط یک پاسگاه ارتش در روستای ( آرزو ) از مربوطات حوزه سوم امنیتی شهر غزنی که روز گذشته میان حکومت و طالبان دست به دست شد، اکنون وزارت دفاع ملی میگوید که در از اثر انجام حمله های هوایی بر مواضع طالبان در این روستا 15 هراس افگن طالب کشته شده اند.

 

وزرات دفاع ملی امروز یک شنبه (12 ثور) با نشرخبرنامه یی نگاشته است: «از اثر عملیات هوایی بر مواضع گروه طالبان که در روستای ( آرزو ) واقع حوزه سوم امنیتی شهرغزنی انجام شد، 15 جنگجوی گروه طالبان کشته شدند و 10ها جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشتند.»

 

در خبرنامه ی این وزارت همچنان نگاشته شده است که در جریان این عملیات مقدار مهمات و جنگ افزار جنگجویان گروه طالبان به طور کامل از بین برده شده است.

 

این درحالیست که روز گذشته 29 نظامی ارتش در غزنی برای هفته ها از سوی طالبان محاصره شده بودند که پس 15 روز محاصره و دریافت نکردن کمک، این نیروها ناگزیر شدند تا تمامی تجهیزات شان را به مخالفان مسلح بسپارند. منابع در غزنی گفته اند که در جریان این تسلیمی دست کم دو نظامی از سوی گروه طالبان به گلوله بسته شده اند.

 

اما محمد یاسین ضیا، رییس ستاد ارتش کشور روز گذشته در یک نشست خبری گفت: «شمار نیروهای مستقر در این پاسگاه، 17 نفر بود و این نیروها وابسته به سه نهاد ارتش، پولیس و امنیت ملی بودند.» او افزوده بود که سقوط این پاسگاه «مشکل بسیار جدی» برای دولت خلق نکرده است.»

 

درعین حال، واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی به رسانه ها گفته است که عملیات هوایی و زمینی برای پاکسازی روستای آرزو از وجود جنگ‌جویان طالبان آغاز شده است. او تأکید کرده که این عملیات تا پاکسازی کامل این منطقه ادامه خواهد داشت.