واکنش پنتاگون درپیوند به موشک پراگنی طالبان بر فرودگاه قندهار

 

پس از راه اندازی حمله های موشکی طالبان بر فرودگاه قندهار، اکنون وزارت دفاع امریکا از گروه طالبان خواسته است تا میزان خشونت شان را کاهش دهند.
بر بنیاد گزارش ها یک روز پیش، طالبان فرودگاه قندهار را موشک باران کردند که از اثر آن تلفات مالی هنگفتی بر جا ماند. گفته میشود این حمله بر مناطقی راه اندازی شده بود که نیروهای امریکایی در آنجا حضور داشتند.
یک روز پس از این ماجرا، وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون با پخش خبرنامه یی نگاشته است که افزایش خشونت از سوی طالبان ممکن است که نتایج نامأنوسی بر گفت و گوهای صلح داشته باشد.
هرچند در این رویداد به کسی آسیب جانی نرسیده است، اما گفته می شود که بخش های از تأسیسات نیروهای امریکایی در فرودگاه قندهار از اثر این حمله ی موشکی آسیب دیده است.
در همین حال گروه طالبان با پخش خبرنامه ی مسؤولیت این رویداد را پذیرفته اند. این گروه در خبرنامه ی شان تأکید ورزیده اند که این حمله ی موشکی در پاسخ به حمله های هوایی نیروهایی امریکایی بر ولسولای های ارغنداب و ژیری قندهار صورت گرفته است.
این گزارش ها در حالی همگانی می شود که به نقل از پایگاه خبری اسوشیتد پرس، انتظار می رود جو باید به زودی تصمیم نهایی اش را در مورد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان رسانه یی کند.
این پایگاه معتبر خبری امریکا همچنان نگاشته است که به دلایل تخنیکی و لوژستیکی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان به گونه ی می تا اول ماه می نا ممکن است و از همین رو بایدن تصمیم گرفته است تا حضور امریکایی ها را در افغانستان تمدید کند.
همزمان با پخش این گزارش، نگرانی ها از افزایش حمله های تهاجمی گروه طالبان در فصل کنونی بیشتر شده است. در همین حال یک منبع نزدیک به ناتو به پاسبانان گفته است که ممکن تحولات گسترده در پیوند به خروج نیروهای خارجی از افغانستان به میان آید.